Sport2000

Aristokrātu sporta veids – teniss

Teniss ir cēlies no senas spēles, kurā spēlētājs sitot pa bumbiņu franciski izsaucās „Saņem!”. Tas radās apmēram 19. gadsimtā un to pārsvarā spēlēja Anglijā, bet mūsdienās šis sporta veids, kuru spēlē dažādos līmeņos pilnīgi visās pasaules malās – gan olimpiskajās spēlēs, gan piemājas dārzos, bet agrāk šis bija sporta veids, kurš simbolizēja zināmu statusu sabiedrībā. Parasti katra spēle norit starp diviem spēlētājiem, bet ir iespējamas arī divspēles, kurās katrā komandā ir divi tenisisti. Šajā sporta veidā bumbiņas atsišanai izmanto raketi, lai to pārsistu pāri tīklam otra spēlētāja korta pusē. Spēlētājs gūst punktu tad, ja pretinieks nepaspēj bumbiņu atsist un tā nokrīt un saskaras ar zemi.

Interesanti, ka tenisa noteikumi, ejot cauri laikam, vairāk vai mazāk ir saglabājušies nemainīgi, ja neskaita to, ka 20. gadsimta beigās tika ieviests taibreiks, lai varētu spēlē atrast uzvarētāju arī tad, ja spēlē valda neizšķirts.

Šis sporta veids ir populārs arī Latvijā – mums ir vairāki pasaules līmeņa tenisisti. Ernests Gulbis ir tenisists, kurš 2014. gadā ATP rangā ieņēma prestižo 10. vietu. Neviens cits latvietis nekad nav ierindojies šajā rangā tik augstā pozīcijā, tādēļ šis tiek uzskatīts par ievērības cienīgu sasniegumu Latvijas tenisa vēsturē. Vēl kāda pazīstama Latvijas tenisiste ir Anastasija Sevastova, kura WTA rangā savā karjerā ir iekarojusi 11. vietu. Viņas kontā ir daudzas uzvaras dažādās prestižās sacensībās, un viņa ilgu laiku tika uzskatīta par labāko Latvijas tenisisti, tomēr nesen viņai ir parādījusies konkurente – jaunā Aļona Ostapenko, kura 2017. gadā debitējot sasniedza Vimbldonas ceturtdaļfinālu, bet 2018. gadā Aļona sasniedza augsto 5. vietu pasaules sieviešu tenisa rangā.