Sport2000

Futbols: sporta veidu līderis

Futbols ir tāds sporta veids, kuru spēlējis noteikti ir katrs no mums. Futbols ir viens no senākajiem sporta veidiem, tomēr tāds, kādu mēs to pazīstam, tas tika izveidots 19. gadsimta vidū Anglijā. Bērnībā kājbumba bija viens no populārākajiem laika pavadīšanas veidiem, tādēļ arī pieaugušā vecumā, ja ne paši ar to labprāt šad tad nodarbojamies, tad noteikti pievēršam uzmanību katru reizi, ka notiek kārtējā FIFA pasaules kausa izcīņa. FIFA ir Starptautiskā futbola asociāciju federācija, kura mūsdienās atbild par galvenajiem pasaules notikumiem šajā sporta veidā, kā arī ik pēc četriem gadiem tā organizē kausu, kurā pasaules labākās komandas sacenšas savā starpā, lai noskaidrotu, kurai uz turpmākajiem četriem gadiem piederēs līderes gods.

Futbols ir spēle, kuru zāles laukumā spēlē divas komandas, kurās katrā ir pa 11 spēlētājiem, kuri laukumā pilda dažādas funkcijas. Katrai komandai ir savi vārti, kurus aizsargā vārtsargs – šis ir vienīgais spēlētājs, kurš bumbu drīkst aizskart ar rokām. Citi spēlētāji bumbai pieskarties ar rokām drīkst tikai tad, ja tiem ir dots uzdevums izmest bumbu no spēles laukuma sānu malas. Kā jau zināms, tad spēles mērķis ir gūt pēc iespējas vairāk vārtu, pretinieka vārtos iesitot bumbu pēc iespējas vairāk reižu; komanda, kura spēles beigās ir ieguvusi vislielāko punktu skaitu, ir uzvarētāja. Pamatā spēlētājiem bumbas pārvaldīšanai ir jāizmanto savas kājas, kas nozīmē, ka šī sporta veida spēlētāji ir ārkārtīgi izveicīgi un viņu koordinācija ir apbrīnojama.

Ja viena no komandām līdz spēles beigām nav guvusi vairāk vārtu nekā otra, tad atkarībā no attiecīgā kausa vai turnīra noteikumiem var sekot gan spēles pagarinājums, gan soda sitienu sērija, kas palīdz izlemt spēles uzvarētāju.